Itsehoitolääke
  • Cetirizin-ratiopharm 10 mg tabletti, kalvopäällysteinen 30 läpipainopakkaus

Cetirizin-ratiopharm 10 mg tabletti, kalvopäällysteinen 30 läpipainopakkaus

Ei arvosteluita | Arvostele tämä tuote / 5

Varastossa

Hinta: 9,59

(0,32 € / tabl.)

Määrä: kpl
Cetirizin-ratiopharm on allergialääke, jonka vaikuttava aine on setiritsiini. Setiritsiini kuuluu väsyttämättömiin allergialääkkeisiin.

Cetirizin-ratiopharm on tarkoitettu aikuisten ja vähintään 6-vuotiaiden lasten
- kausiluonteiseen ja ympärivuotiseen allergiseen nuhaan liittyvien nenä- ja silmäoireiden hoitoon
- pitkäaikaisen nokkosihottuman (kroonisen idiopaattisen urtikarian) hoitoon.
Ennen tuotteen käytön aloittamista tutustu huolella alla olevaan pakkausselosteen tekstiin. Löydät siitä mm. annosteluohjeen, vasta-aiheet (käytön esteet) sekä käyttöön liittyviä varotoimia.
Arvostele tämä tuote

Tälle tuotteelle ei ole vielä annettu arvosteluita.